0212 217 00 01

Vrv Klima Cihazı Sistemi Nedir?

Vrv Klima Cihazı Sistemi Nedir?

VRV (Variable Refrigerant Flow) İngilizce bir kısaltma olup Türkçede değişken debili klima sistemleri manasına gelmektedir.
Sistem bilinen bir klima sisteminin geliştirilip daha kullanışlı ve verimli olarak birden çok mahalin iklimlendirilmesi amacına ulaşabilmek için yapılmıştır. Sistem modüler bir dış ünite veya tekil ve buna bağlı bir ya da daha çok iç bölümün branşmanlar ve bakır boru vasıtasıyla birbirine bağlanması şeklinde düşünülebilmektedir. Değişme özelliği gösteren debili bir düzen olması sebebiyle gerekli olduğu kadar doğru olan zamanda ve soğutucu akışkan doğru faz gereksinim duyulan iç bölüme sevk edilerek ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı inverter kompresör veya kompresörlerle iç ünitelere dağıtılarak, ortamların iklimlendirilmesi sağlanmaktadır.

Avm’ler de VRV Klima Cihazı Kullanımı: VRV düzenleri geniş kullanım alanları dolayısıyla avmlerde tercih edilmektedir. Küçük bir mağazanın iklimlendirileceği gibi, alışveriş merkezinin tamamının da iklimlendirilmesine de imkan sağlayacak tarzda tasarlanmış olan sistemlerdir.