VRF Klima

Kaset Tipi İç Ünite
Özellikle alçıpan veya karolaj asma tavan uygulamalarının sıklıkla görüldüğü ofis, hastane, avm ve benzeri mahaller­de 4 yöne üfleme kontrolü sağlanarak homojen bir iklim­lendirmenin yanı sıra şık ve modern görüntüsü ile en sık kullanılan iç ünite tiplerindendir.

2 Yöne Üflemeli Kaset Tipi İç Ünite
2 yönlü bir üfleme sağlayan cihaz uzun ve dar mahallerde by pass riskini azaltarak iklimlendirme anlamında alternatif çözümler üretilmesine olanak sağlamaktadır.

Tek Yöne Üflemeli Kaset Tipi İç Ünite
Tek yöne üfleme özelliği sayesinde rahatlıkla kapı üstle­ri, koridor sonları, cam önleri gibi dar ve uzun mahallerde uygulanabilmektedir. İnce ve şık tasarımıyla görselliğe de hitap etmektedir.

Düşük Statik Basınçlı Kanal Tipi (Gizli Tavan) İç Ünite
Otel ve hastane odaları gibi mahallerde basit kanal uygula­maları yapılarak tamamen asma tavan içerisinde gizlenen bir iç ünite modelidir. Mitsubishi Heavy VRF klima sistemlerinde düşük ses seviyeleri ve iklimlendirme konforu sayesinde en fazla tercih edilen iç ünite modelle­rindendir.

Gizli Tavan Tipi İç Ünite
100 Pa’ a kadar çıkan dış statik basınçları sayesinde uzun kanal uygulamalarında kullanılabilmekte olup gerek alçı­pan gerekse de karolaj asma tavan için uygun iç ünite mo­dellerindendir.

Yüksek Statik Basınçlı Kanal Tipi (Gizli Tavan) İç Ünite
Birden fazla noktadan üfleme ve emiş gerektiren uzun ka­nal uygulamaları ve yüksek tavanlı mimari yapıya sahip ge­niş mahallerde 200 Pa’a kadar olan dış statik basınçları ile etkili ve çözümcü iç ünite modellerindendir.

Tavan Tipi VRF İç Ünite
Uzun üfleme mesafeleri ve sıva üstü şık görünümleri sayesinde mağaza, sinema salonu gibi yerlerde sık­lıkla uygulanmaktadır

Döşeme Tipi VRF İç Ünite
Tavan kotunun düşük olduğu alanların iklimlendiril­mesi için kolay ve pratik bir çözüm imkanı sağlayan döşeme tipi cihazlar, görsel anlamda da farklı de­koratif çözümler sunabilmektedir. Kasetli bir cihaz ile modern bir görünüm sağlanırken isteğe göre yapılan bir kasa içerisinde gizlenebilecek kasetsiz döşeme tipi bir cihazla da daha estetik bir görünüm sağlanabilmektedir.

Duvar Tipi VRF İç Ünite
Mitsubishi Heavy VRF klima sistemlerinde diğer modellerin uygulanamadığı alanlarda montaj ve kullanım açısından kolaylığı olan duvar tipi cihaz­lar gerek split sistemlerde, gerekse VRF Sistemlerde uygulanabilmektedir.