0212 217 00 01

Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Cihazı

Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Cihazı

Isı geri kazanım üniteleri, taze hava gereksinimi duyulan mahallerde enerji tasarrufu sağlamak amacı ile üretilen cihazlar olup, 500 m3-4.000m3 hava debisi aralığında üretilmektedir. Isıtma-soğutma-klima yapılan ve taze hava gereksinimi duyulan alanlarda kullanırlar. Asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Sessiz çalışan motora sahip, radyal fanlı, yüksek verimli recuperatörün, maximum ses yutumu ve ısı izolasyonu yapılmış tam sızdırmaz hücresi ile kompakt bir cihazdır.

Isıtma ve soğutma yapılan mahallerde hava kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla temiz ve taze havaya ihtiyacı vardır.Genellikle egzost edilen hava yerine direkt dış ortamdan taze hava alınır ve ortam havasının sıcaklığını sabit tutabilmek için ek ısıtma yapılması gerekir.

HRV üniteleri içinde bulunan ısı geri kazanım recuperatörü dışarı atılan hava ile içeri alınan havanın birbirine teması sağlanmadan zıt hava akımı ilk havaya ısı transferi yaparak dışardan içeri alınan havanın sıcaklığını ortam hava sıcaklığı yaklaştırır. Gerekenden daha az kapasitede yardımcı bir ısı veya soğuk kaynağı ile istenilen ortam sıcaklığı sağlanmış olur.%70 verimlilikteki ısı recuperatörü ile enerji tasarrufu gerçekleşir.