0212 217 00 01

İklimlendirme Cihazı Kullanımı Hakkında

İklimlendirme Cihazı Kullanımı Hakkında

Birkaç yıl önce klima lüks olarak benimsenmekteydi. Kişiler iş yerlerinde veya evlerinde sıcaktan rahatsız olsa da iklimlendirme cihazlarına pek rağbet etmiyordu. Fakat ilerleyen birkaç senede çok fazla şey değişti. Bu devirde klima olmayan iş yerlerinde insanlar çalışmak istememektedir. Bu gelişme pazarı büyüttü , hem ithalatçılar hem de üreticiler üretimlerini çoğalttı.

İklimlendirme cihazları teknik özellikleri ve çalışma prensiplerine göre 2’ye bölünmektedir. Merkezi sistem endüstriyel klimalar, sanayi, oteller ve iş merkezlerine hizmet veren soğutma ekipleri iklimlendirme cihazı santrallerini ve değişebilir debili çok üniteli multı-split üniteleri barındırmaktadır.

Kullanılan her şey gibi klima da düzgün çalıştırıldığında konfor veriyor, hayatımızı kolaylaştırıyor, yanlış çalıştırıldığında ise hasta olunabiliyor. Yaz aylarında kullanımı fazlalaşan klimalar bilinçlenmeden kullanıldığında zatürree ve yüz felcine sebep olabilirken teşhis edilmesi zor olan lejyonella klima cihazı zatürreesinin ortaya çıkmasına da sebep olabiliyor.

-Klimanız Yeterli Miktarda Soğutma Sağlıyor Mu?

-Hava çıkışı veya girişinin önünde bir şey var mı kontrol edin, bir engel bulunuyorsa kaldırın.

-Soğutma esnasında odada fazla miktarda birey veya ısı kaynağı olup olmadığını kontrol edin.

-Filtrenin çok kirli olması halinde özellikle sıcaklık sağlanması için çalıştırılmada bu ses meydana gelir.