0212 217 00 01

İklimlendirme Cihazı Kullanımı Hakkında Faydalı Bilgiler

İklimlendirme Cihazı Kullanımı Hakkında Faydalı Bilgiler

Klima cihazı kullanımı sırasında ortamın pencere ve kapılarının mutlak suretle kapalı durumda olması gerekmektedir. Kapıların açık olması zorunluluk ise (mağaza ve dükkan tarzı yerlerde), hava perdesi tarzı dış mekandan sıcak hava girişini engelleyici cihazlar kullanılmalıdır.

Güneşin camlardan direkt içeri girdiği saatlerde panjurlar, güneşli veya perdelerin kullanılması, iklimlendirme cihazınızın elektrik kullanımının çoğalmasını engelleyecektir. Dışarıda bulunan bölümün doğrudan güneş altında olduğu yerlerde, bir tente, gölgelik vb. ile doğrudan gelen güneş ışınlarından korunması elektrik kullanımınızın çoğalmasını engeller.

Klima cihazınızda programlamayı kullanarak elektrik kullanımınızı azaltabilirsiniz. Mekanı kullanmadığınızda klima cihazınızın kapalı olmasını ve kullanacağınızda yeniden açık olmasını sağlamanız mümkündür. Hava kanallarını, mekan içinde bulunan insanları rahatsız etmeyecek biçimde ayarlamanızı öneririz.“Doğal rüzgar etkili hava dağılımı”özelliğini kullanıyor olmanız, mekan içinde daha dengeli bir hava yaratmanıza yardım edecektir.